Victron Phoenix Inverter 24 VDC - 800W - 120 VAC - 50/60Hz [PIN241800500]
(No reviews yet) Write a Review
Victron Energy:
Authorized Reseller
Product Condition:
New
Warranty:
Full Manufacturer Warranty
SKU:
PIN241800500-VIC
MPN:
PIN241800500
UPC:
Delivery:
Estimated delivery if you place order before 3pm EST
Usually ships the same business day.
Returns:
30 day returns.   |   See Details
Frequently bought together:
Phoenix Inverter 24 VDC - 800W - 120 VAC - 50/60Hz
Inverters allow you to power domestic equipment - requiring 230V/120V AC - using 'leisure' or 'automotive' batteries rated at 12V, 24V or 48V DC.